RALLYCROSS VILÁG- ÉS EURÓPA-BAJNOKSÁG - Kárai Trans World RX of Hungary - 2024.07.27-28

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Sebastien Ogier a Japán Rally megnyerésével második győzelmét szerezte a világbajnokságon és megerősítette második helyét az összesített tabellán.

A 26 éves francia az utolsó napot 5,4 másodperc hátránnyal kezdte a harmadik helyen, de a mai nap első gyorsaságijának megnyerésével már vezette is a versenyt.

Solberget a privát Citroen C4 WRC törött lengéscsillapítója akadályozta, és az egykori második helyezett Mikko Hirvonennek is voltak problémái, a Ford Focus benzinszivattyúja rakoncátlankodott, így Ogier komolyabb harc nélkül szerezte meg a bajnokság 10. futamának győzelmét a gyári C4-el.

„Hihetetlen tényleg, nagyon boldog vagyok.” -mondta Ogier, aki végül 15.7 másodperccel nyerte a futamot. „Először vagyok itt, tudtam, hogy nehéz verseny lesz, mert nem tetszik a pályák állapota. De hamar ráéreztem, és elkaptam egy jó ritmust.”

A komoly problémák ellenére, amelyet a Solberg csapatnak nem volt lehetősége a szervizparkban orvosolni, a norvég pilóta így is behozta az autót a második helyen. „Soha nem gondoltam, hogy ilyen jól megyek, mivel lázas voltam a verseny elején.” -mondta Solberg. „De nagyon jól éreztem magam. Szerencsétlen dolog számunkra, hogy probléma volt az autóval.”

A kétszeres Japán győztes, Hirvonen kevésbé volt szerencsés, nem tudott megbirkózni az autó hibáival, így nem tudta megakadályozni Sebastien Loeböt az ötödik helytől, így ő csak a hatodik lett.

Loeb, aki nem volt toppon az első nap, az ötödik hellyel 10 pontot gyűjtött, amellyel a Világbajnoki cím peremén áll, amit a következő, Francia Rallyn megnyerésével be is biztosíthat magának.

A Citroen Junior Team pilótája, Dani Sordo a 20. szakaszon feljött a harmadik helyre, azonban a Ford pilótája, Jari-Matti Latvala végigsöpört a Naekawa nevű szakaszon és átvette tőle a dobogós helyet.

Sordo, aki vasárnap 15.3 másodpercre volt az első helytől, és eséllyel pályázhatott a győzelemre, nem tudta megmagyarázni a lassabb szakaszon bespájzolt időveszteséget, a futam után dühösen szállt ki az autóból. „Nem értem, hogy vesztettem ennyi időt a lassú részeken, mivel tisztán mentem és megtettem mindent.” -mondta a spanyol.

Henning Solberg végzett a hetedik helyen, Federico Villagra-t megelőzve, aki a nyolcadik helyet attól a Kimi Raikkönen-től kapta meg, aki a vasárnapi első gyorson lesodródott az útról.

Az utolsó WRC pontok a Super 2000-es autóké lettek, Jari Ketomaa-é és Martin Prokop-é a kilencedik és a tízedik helyen, mindketten Ford Fiesta S2000-el.

Matthew Wilson a SuperRally szabályoknak köszönhetően visszatért a versenybe a szombati kiesése után, és a 23. helyen fejezte be a futamot, ami miatt a Stobart M-Sport pilótája érthető módon volt csalódott.

Forrás: wrc.com