RALLYCROSS VILÁG- ÉS EURÓPA-BAJNOKSÁG - Kárai Trans World RX of Hungary - 2024.07.27-28

#1647

Henning Solberg mostohafia, a svéd Pontus Tidemand és Mads Ostberg is a Svéd-ralira való felkészülés céljából rajtoltak el a norvég bajnokság második fordulójának számító Mountain ralin. A két WRC-pilóta mellett Anders Grondal is beveti Subaruját jövő hét végén Svédországban.

A körülmények adottak voltak egy kiváló teszthez, hiszen folyamatos hóesésben kellett teljesíteniük a 79,49 versenykilométert. Ostberg pechére az 1-es rajtszámot kapta, így neki jutott a hálátlan szerep, hogy hókotróként takarítsa az utat az utána következőknek. Tidemand ezt köszönte szépen és több mint másfél perces előnnyel meg is nyerte a versenyt.

Érdekesség, hogy a két él menő különböző gumikon száguldott végig a hat gyorsasági szakaszon, amit Ostberg külön ki is emelt a nap folyamán. A norvég pilóta már a Svéd-ralin használatos gumikat próbálgatta, míg Tidemand jóval keskenyebb szögeseken hajtott a győzelemre. Ez és a takarító szerepkör lehet a magyarázat a hatalmas különbségre, de ez nem kisebbíti a fiatal tehetség érdemeit.

Az ötszörös norvég bajnok Grondal ért be a harmadik helyen, aki ha nagyon megszorongatni nem is tudta a Monte-Carlo rali 4. helyezettjét, de végig ott loholt a nyomában.

Nagyon jó tesztlehetőség volt ez mindhármuknak, hiszen minden körülmény adott volt, amire jövő hét végén számíthatnak majd Svédországban. Hó, fagy és jég is lesz minden mennyiségben, ebben biztosak lehetünk.